Телефон: +38(097) 979-00-58
                   (0542)665-111

Чемпіонат Європи з кросу: коментар Олександра Охріменка.

December 9, 2019

У Лісабоні (Португалія) завершився чемпіонат Європи з кросу. Це вже 26-ті змагання за ліком. Збірна команда України була представлена у всіх дисциплінах та в командному заліку посіла 16 місце (224 очка). Від Східного центру олімпійської підготовки до Португалії вирушила одна спортсменка

Онісімова Катерина.

Катерина змагалась на дистанції 4225 метрів в категорії U20.

Фінішувала 76-ю з часом (16.08 хв). Чемпіонкою на цій дистанції стала Надя Батоклетті (Італія) – (13.58 хв).

Олександр Володимирович поділився з нами враженнями від сезону:"У Східному ЦОП в 2019 році у мене було 2 спортсмена, з яких Красноокий Юрій, маючи кращий результат серед юніорів у 2018 році, в кінці сезону зламав ногу і весь 2019 рік не міг відновити свій рівень. Онісімова Катерина, яка, як я вважаю, в цілому провела сезон достойно. Я б назвав цей рік - роком стабілізації, тому що 2018 рік став для нас як проривом, так і серйозним випробуванням, адже спочатку потрапити на Чемпіонат Європи і відібратися на юнацькі олімпійські ігри, а потім готуватися і виступати там, значить довелося довго тримати форму і потім неминуче настав спад.Проте в 2019 році ми основні завдання виконали - відібралися на Європейський юнацький олімпійський фестиваль і готувалися боротися за медалі, але прикре падіння на першій перешкоді позбавила змоги нам цього, проте Катя проявила характер, боролася до кінця і зайняла 8 місце. Не вистачило змагального досвіду і бігу в повному контакті з суперниками.

Крім того ми в цьому році вперше змагалися на шосе в Італії на відмінному турнірі, де було представлено 14 європейських команди і зайняли 14 місце з 54 учасників. Ів кінці сезону нам вдалося потрапити на Чемпіонат Європи з кросу і вперше взяти в ньому участь. Це був наш заключний старт в категорії U-18, з наступного року ми переходимо в юніорський вік. Ми дуже старалися не вдарити в бруд обличчям на своєму першому кросі, готувалися, завдання мінімум виконали, добігли, що не були останніми, боролися, хоча багато спортсменів сходили по ходу дистанції або падали на фініші без сил. Шикарна траса з підйомами та спусками, зовсім не такими, як вони були позначені на схемі і профілі траси, а набагато крутіше. Цей старт показав, наскільки зараз біг популярний в Європі і як високий загальний його рівень, як серйозно багато країн підходять до кросу, як до бази для поліпшення якості підготовки. Для нас це був величезний досвід, який ми використовуємо в майбутньому. У наступному році у нас вже дорослі дистанції, до яких і готуватися треба по дорослому, хочеться на Чемпіонат Світу серед юніорів і потрапити до Кенії - Мекку бігунів на довгі дистанції.

З повними результатами змагань можна ознайомитись за посиланням.