Чемпіонат України серед дорослих та молоді

Головний зимовий національний старт сезону з легкої атлетики пройшов у Сумах.

10-12 лютого, до Палацу студентського спорту Сумського державного університету, з'їхалися насильніші спортсмени України. Участь у змагання взяли 475 атлетів, з 25-ти регіонів України, та гості з Вірменії, Киргизстану та Туреччини.

Юрчук Кристина стала чемпіонкою з бігу на 60 метрів з бар'єрами, серед дівчат до 23-х років з результатом (8.55), Кара Фаїна фінішувала третьою з особистим рекордом (8.76).

Після забігу Кристина поділилася з нами враженнями від змагань:

"Забігом задоволена, дівчата були сильні, дуже достойна конкуренція. За це, їм дякую. Результатом не дуже задоволена, могла краще. Можливо накопичилася втома за ці всі змагання, випустила всі емоції. А в цілому я задоволена, гарно пробігла, мені сподобалось.

До зимового сезону ми ретельно готувались, були тренувальні збори з базовою роботою в Буковелі та Кремінній. Хочу висловити подяку Східному ЦОП, за можливість проводити збори, тренеру - Кривошанову Олексію, за віру та підтримку, своїм батькам, рідним та друзям, адже без підтрики своїх рідних не було б такого результату. В подальшому планую виконати норматив Майстера спорту України та відібратись на чемпіонат Європи та Світу."

Кравченко Ілля переміг у стрибках з жердиною серед молоді, з кращим результатом сезону (5.22),

Дибка Андрій на другій сходинці з особистим рекордом (5.12).

Кравченко Тетяна виборола друге місце зі штовхання ядра серед жінок та стала чемпіонкою серед дівчатU23, з кращим результатом сезону (15.79).

Хопяк Ганна на другому місці (14.45), Ромасюк Софія на третьому з особистим рекордом (13.97).

Ященко Марія розділила перше місце з Терещенко Антоніною серед дівчатU23, у стрибках з жердиною

показавши однаковий результат (3.91).

Ратнікова Вікторія здобула перемогу з бігу на 60 метрів (7.33), Коновалова Євгенія на третьому місці серед жінок з особистим рекордом (7.59). А серед дівчад до 23-х років, Євгенія здобула срібло.

Приходько Кирило виборов бронзову медаль з бігу на 60 метрів, серед молоді U23 з результатом (6.89).

Другим фінішував представник Туреччини Озер Кайган (6.71), а перемогу здобув спортсмен волинської області Костриця Ерік (6.72).

У вечірній програмі другого дня, Копитько Антон здобув перемогу зі стрибків у довжину, серед молоді U23, з кращим результатом сезону (7.41).

Погорілко Олександр став другим з бігу на 400 метрів, серед чоловіків з особистим рекордом (47.48),

та серед молоді до 23-х років фінішував другим

"Взагалі подолав дистанцію добре, результатом задоволений. Вперше виконав норматив на чемпіонат Європи серед дорослих, всім задоволений. Зимовий сезон вважаю вдалим, головна ціль була відібратися на чемпіонат Європи. Підготовка проходила на зборах в Туреччині, потім тренувалися в Сумах, манеж у нас гарний. Тренування та харчування, що ще потрібно. Далі планую з'їздити на чемпіонат Європи та готуватися до літнього сезону, там вже буде чемпіонат Світу, змішана естафета. Хотілося б туди потрапити." - Зазначив після забігу Олександр Погорілко.

Барабанов Микита на цій дистанції посів третє місце з результатом (48.31).

У ранковій програмі заключного дня чемпіонату, Кайсен Тетяна виборола друге місце з бігу на 200 метрів серед жінок з кращим результатом сезону (24.62), перемогу здобула спортсменка з луганської області Бризгіна Єлізавета (24.61).

А серед дівчат U23 КайсенТетяна стала чемпіонкою.

Пристинська Еліна здобула бронзову медаль з бігу на 200 метрів серед молоді (24.86).

Приходько Кирило став другим з бігу на 200 метрів серед чоловіків, з особистим рекордом (21.60).

Перемогу здобув прездставник Туреччини Уйар Огуз (21.42).

Серед молоді на дистанції 200 метрів Приходько Кирило фінішував другим, Демченко Ярослав на третій сходинці (22.64).

Рачинська Уляна стала чемпіонкою з бігу на дистанції 1500 метрів серед дівчат до 23-х років з результатом (4:37.74).

Після забігу Уляна прокоментувала свій виступ:

"Все дуже класно, атмосфера, публіка, всі підтримували, для мене це дуже важливо. Біглося трішки складно, бо в кваліфікаційних забігах залишила багато сил, тому в фіналі було трохи важкувато.

До сезону готувалися у Львові в манежі СКА, більше бігали швидкісних робіт, тому і результат такий.

Тому що, в минулому році в основному бігали довгі дистанції. В подальшому будемо працювати, на ще вищі результати. Хочу виконати норматив на чемпіонат Європи, та спробувати свої сили там."

Комяк Едуард здобув срібну медаль з бігу на 1500 метрів, серед молоді U23, з особистим результатом (3:5917).

Онісімова Катерина здобула третє місце з бігу на 3000 метрів з перешкодами, з особистим рекордом (10:58.60).

Після змагань Катерина поділилася з нами враженнями від:

"Їхала на ці змагання досить хвора. Але на кубку України в Києві, я показала нормальний результат в такому стані на 1500м, то розраховували, що встигну підлікуватись і бігти 1500м, 3000м на основному Чемпіонаті. Але за підсумком першого дня, я не потрапила у фінал на 1500м, чим була трохи пригнічена, а на наступний день, не вирішили ризикувати здоров'ям і 3000м не бігти. Потім вирішили спробувати бігти 3000м з перешкодами, знову таки до останнього думали через стан здоров'я.

Виступом залишилася задоволена, змогла зібратися що б боротися за друге місце. Самій дуже прикро програти 2 сотих на фініші. Але результат для першого разу в цілому нормальний враховуючи мій стан. Це був мій перший старт в манежі на основному Чемпіонаті України, третє місцем серед дорослих і перша серед молоді U23, хороший показник. При тому, що я виступаю в категорії юніорів U20. Попереду спекотний літній сезон, ось туди і буде особлива підготовка. З нетерпінням чекаю збори, дякую велике Східному ЦОП, що проводить їх, сподіваюся в цьому році вони так само відбудуться."

Серед молоді до 23-х років Катерина Онісімова стала чемпіонкою.

Вітаємо чемпіонів та призерів змагань та їх тренерів, і бажаємо подальших успіхів!

З повними результатами змагань можна ознайомитись за посиланням.