Ярослава Магучіх - наймолодша переможниця в історії «Діамантової ліги»

3 травня, в Досі (Катар), пройшов літній сезон-2019 «Діамантова ліга». Стрибунка у висоту Ярослава Магучіх - представниця Західного ЦОП з другої спроби подолала 1,96 метрів, забезпечила собі цим результатом перемогу і на додачу виконала олімпійський норматив на Ігри у Токіо-2020.

Більше того, у свої 17 Магучіх стала наймолодшоюпереможницею на етапі «Діамантової ліги» в історії.

Ярослава також спробувала сили на висоті 2,00 метри. Планка поки що не встояла. Проте, ще взимку Магучіх вже долала 1,99 метрів.

«Я дуже здивована тим, що перемогла, адже я була наймолодшою учасницею. Але неймовірно щаслива, що зробила це і встановила особистий рекорд. Сподіваюсь, у мене тепер ще будуть запрошення на «Діамантову лігу», через кілька тижнів я виступлю на етапі у Стокгольмі і зможу там знову стрибати у такій же хорошій формі, якою вона була сьогодні»,- сказала в коментарі організаторам Ярослава Магучіх.

На сайті ФЛАУ є невеличке інтерв’ю, яке було записано з Ярославою у період міжсезоння:

У легкоатлетичних колах лиш дивувалися тому, як вам, пропускаючи, тобто не роблячи ставку на зимовий сезон, вдавалося стрибати 1,99 метрів.

Ми з тренером і справді вирішили взимку не виступати на офіційних стартах, а присвятити його тому, щоб пострибати на комерційних турнірах і позмагатися з дорослими, адже там зовсім інші висоти. І тут 1,99! Ми були готові поліпшити результат, але щоб 199! Спочатку стрибнула на 1,97 – і це вже було для мене WOW. А потім з тренером подумали: може, спробувати і 1,99? Ніби готова, можна стрибати. І тут уже результат такий, що тобі до двох метрів лишається лише один сантиметр…

Коли Юлія Левченко вперше стрибала на 2,01 метри на чемпіонаті світу у Лондоні, то розповідала про те, що їй було страшно: вона не знала, як все буде, як пройде те ж приземлення. Що ви відчували на висоті, дуже близькій до двох метрів?

У перших двох спробах мені теж було страшно, адже це хоч і не два метри, але дуже близько. Я налаштовуюсь, а враження таке, що планка так високо! Але дякую тренеру за те, що вона налаштувала мене на третю спробу. І перед розбігом уже й сама розуміла, що нічого страшного, все буде добре.

Ви з тренером не поспішаєте виступати на офіційних дорослих турнірах і так само поступово збільшуєте свій особистий рекорд. Тобто встановивши один, припиняєте змагання і вже на інших намагаєтеся його поліпшити. Це щоб не перегоріти раніше часу чи причина в іншому?

Ми з тренером вирішили йти по-тихеньку. Не все відразу. Попереду дорослий спорт.

Який з турнірів, на яких ви виступали взимку, запам’ятався найбільше? Можливо, не стільки по результату, скільки по атмосфері.

У Густопече найбільш особливий по публіці, вона настільки підтримувала і я це дуже відчувала. І потім були ще змагання у Коттбусі: було незвично, там паралельно відбувалися стрибки у висоту серед жінок і з жердиною серед чоловіків.

До яких турнірів ви готуєтеся на літо?

Перед літнім сезоном у нас були зборі в Туреччині й Іспанії. 3 травня виступлю на етапі «Діамантової ліги» в Досі, а основними турнірами будуть юніорські чемпіонат України і Європи.

Фото (с)Олександр Охрименко

За матеріалами сайту ФЛАУ

6 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все
Blog.jpg

НОВИНИ