Дар'я Касян: "Норматив в мене вже був, моєю задачею було виграти"


Напередодні Чемпіонату України зі спортивної ходьби на 20 км серед дорослих та молоді хотілося б відмітити та познайомити вас з молодим складом збірної команди, які, незважаючи на свій ще юний вік своїм прикладом спонукають дітлахів на наполегливе заняття спортом вже з самого малечку.

Молода спортсменка, що спеціалізується на спортивній ходьбі, вихованка Західного Центру Олімпійської підготовки, Дар’я Касян. У свої 16 років - учасниця командного Чемпіонату Світу зі спортивної ходьби, кандидат у майстри спорту України.

-Дар’я, розкажи, коли почала займатись спортом та чи подобається це тобі?

«Я почала займатись десь у 7 років легкою атлетикою, 2 роки бігала, а потім перейшла на спортивну ходьбу. Тренуюсь у Борисюк Ірини Богданівни та Борисюк Олександра Степановича. На цей час найкращим результатом для мене є участь у командному Чемпіонаті Світу зі спортивної ходьби. Мені подобається займатись легкою атлетикою, бо завдяки їй я стала більш зібраною та самостійною. Це дисциплінує».

-Які враження від Чемпіонату Світу, та чи сподобалась тобі саме ця атмосфера?

«Мені дуже сподобалось у Китаї. Було цікаво дізнатись як готуються до змагань спортсмени з інших країн, з деякими навіть познайомилась. Ці змагання показали мені, що потрібно працювати і працювати для того, щоб досягти найвищої сходинки п'ядесталу. Та і взагалі це є гарним стимулом для розвитку. Дивлячись на кращих хочеться більшого».

-Отже, дивлячись на це мета в тебе достатньо амбіційна. Що в цьому сезоні вже встигла здійснити?

«Мій сезон розпочався не дуже вдало, були проблеми зі здоров'ям і я посіла два третіх місця. Це не є хорошим результатом, а точніше не на це був настрій, але зараз я в хорошій формі та покращила всі свої результати. На даний час в мене йде підготовка до Чемпіонату Європи».

-Якщо я не помиляюсь, норматив на юнацький Чемпіонат Європи у тебе вже, так скажемо, «у кишені». Чи було складно його виконати і на скільки впевнено ти це зробила?

«Норматив у мене вже був, його я виконала ще на матчевій зустрічі в Туреченні. А сьогодні, моєю задачею було виграти, так як для потрапляння у команду потрібно бути ще і в трійці Чемпіонату України. Сьогодні йти було легко, багато чого дала погода, був невеликий дощик це дуже хороша погода для ходьби».

-Що б ти побажала або порекомендувала дітям та їх батькам, чи варто воно того, займатись спортом?

«Я почала тренуватись в ранньому віці і не шкодую. Хочу, щоб до нас на тренування приходило більше діток, так як це шанс побувати у багатьох куточках світ і не тільки. Ці подорожі та взагалі заняття спортом – неабиякий стимул, в першу чергу для себе».

Сьогодні розпочався перший день Юнацького Чемпіонату України (2001р.н. та молодше), де Дар’я вже встигла виступити та посісти перше місце на дистанції 5000м спортивної ходьби з часом -24хв 56 сек. Шоломіцька Валерія – її подруга по команді була другою (24хв 57с), також фінішувавши з часом, що є нормативом на юнацький чемпіонат Європи. Але, на жаль, Валерія ще знаходиться у меншій групі за віком, тож до участі у Чемпіонаті Європи може бути не допущена.

Вітаємо дівчат з перемогою та бажаємо вдалого сезону і успішної підготовки до юнацького Чемпіонату Європи.

35 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все
Blog.jpg

НОВИНИ